Ezért is volt lehangoló, hogy a multiplexek térnyerésével kénytelen volt a Mozivállalat 1999 decemberében bezárni a Városi Mozit. 2007-ben és 2008-ban a Kecskemét Fringe és a Világzenei Együttlét fesztiválok alkalmával egy-egy napra kinyitották a közönség előtt az akkor már elkeserítő állapotban lévő épületet. Állapota azóta csak romlott, miközben a város fő sugárútja, a Rákóczi út megújult. Egyedül csak a Városi Mozi épülete éktelenkedett a szépen felújított környezetben.

2012-ben döntött úgy Dr. Zombor Gábor Polgármester Úr, hogy az épületet a város Európai Uniós támogatásból felújítja és abban a Leskowsky Hangszergyűjtemény, valamint a Kelemen László Kamaraszínház kap helyet. Így létrejön a Hírös Város Turisztikai Központ.

Az épület erkélyi nézőterén és a régi gépházban kaptak helyet a Leskowsky Hangszergyűjtemény fő kiállítóterei, a régi Stúdiómoziban pedig a zenés oktató- és foglalkoztató terem, valamint ütőhangszer kiállítás. Ennek a helyiségnek Stúdió maradt a neve az átalakítást követően is. A hangszergyűjtemény vezetése az ötlet megszületésétől kezdve, a tervezésen át a kivitelezés megvalósulásáig végig részese volt a folyamatnak. 

A munkálatok során az épületet tégláig, sőt szinte azon túl vissza kellett bontani. Nagyon komoly munkát végeztek a tervezők Farkas Gábor vezetésével és a kivitelezők annak érdekében, hogy a műemlék épület eredeti formáját visszaállítsák, a megfelelő funkciókat az üzemeltetői igényeknek megfelelően el lehessen helyezni és statikailag is rendben legyen az épület, miközben a költségeket a megfelelő mederben tartják.

Az alábbi képsorozat a felújítási munkálatok néhány fázisát mutatja be.

A Városi Mozi felújítása